Omladinci AZ Alkmara / -FOTO: WWW.AZ.NL
24/04/2023 u 20:43 h

AZ Alkmar deklasirao Hajduk u finalu Lige šampiona za omladince

Splićani u periodu od 70. do 87. minuta primili četiri pogotka

AZ Alkmar je prvak Evrope u omladinskoj konkurenciji. U finalnom meču odigranom danas u Ženevi, Holanđani su deklasirali sastav Hajduka iz Splita i pobijedili sa ubjedljivih 5:0. Hrvatskog predstavnika je ubjedljivijeg poraza spasio golman Buljan, koji je u nekoliko navrata sjajnim intervencijama skinuo nekoliko zicera protivničkim napadačima.

Holanđani su poveli u 45. minutu golom Džejdana Adaija iz jedanaesterca, a onda se u nastavku desio potpuni potom Splićana.  Najprije je Ernest Poku dao dva gola u 70. i 76. minutu uvećao prednost AZ Alkmara, da bi potom dvostruki strelac u 79. i 87. minutu bio i Meks Merdink.

Podsjećamo, AZ Alkmar je u polufinalu bio bolji od Sportinga (3:2), dok je Hajduk savladao ekipu Milana sa 3:1.

28. april 2024 03:30