Miodrag Radulović / EPA-EFE-FOTO: EPA/NOUSHAD THEKKAYIL
22/01/2024 u 21:00 h

Azijski kup: Eliminisan Radulovićev Liban

Libanci izgubili od Tadžikistana sa 1:2, u poslednjem kolu u grupi

Reprezentacija Libana nije uspjela da se plasira u narednu rundu Azijskog kupa nacija. Nakon poraza od Katara (0:3) i remija sa Kinom (0:0), reprezentacija koju sa klupe predvodi naš doskorašnji selektor Miodrag Radulović, poražena je od Tadžikistana sa 1:2 i tako ih ostavila na poslednjem mjestu u grupi.

Libanci su u 47. minutu poveli efektnim golom Žradija. Devet minuta kasnije El Žein je dobio direktan crveni karton, pa je Tadžikistan to iskoristio i stigao do preokreta. U 80. minutu iz slobodnog udarca izjednačio je Umarbajev, a konačnih 2:1 postavio je u drugom minutu nadoknade vremena Hamrokulov.

Prvo mjesto sa maksimalnim učinkom osvojio je Katar, koji je u posljednjem kolu savladao Kinu 1:0.

28. april 2024 10:28