/ -FOTO: FSCG
17/03/2024 u 16:20 h

Bjeloruskinje prejake, ništa od elitne runde

Ženska kadetska reprezentacija Crne Gore izgubila od Bjelorusije sa 2:6 u meču 3. kola prelimarne runde kvalifikacija

Ženska kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od Bjelorusije sa 2:6, u poslednjem trećem kolu preliminarne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Bjeloruskinje su potvrdile da su u ovom moomentu mnogo kvalitetenije od naše selekcije i potpuno zasluženo su se domogle elitne runde kvalifikacija.

U prvih deset minuta selekcija Bjelorusije je postigla tri gola.

Bjeloruskinje su odlično počele utakmicu i dale tri gola u uvodnih 10 minuta. Dva gola postigla je Alena Rabrova, a jedan Darija Pratasjuk. Stigao je nakon toga odgovor „crvenih“, koje su do 27. minuta postigle dva gola i smanjile na 2:3, a mrežu rivala pogodile su Maša Tomašević i Angelina Drešaj. Ipak, to je bilo sve od našeg državnog tima. Bjelorusija je u nastavku postigla još tri gola, a pogađale su Alena Rabrova, Pratasjuk i Kaliuta.

Crnogorka reprezentacija, koja je turnir završila sa dvije pobjede i porazom, današnju utakmicu odigrala u sastavu: Kalač (od 45. Jovetić), Vlahović, Bojanić, Luković, Bralić, Boričić, Krstevska, Nikčević, Balević, Tomašević, Drešaj.

30. april 2024 08:39