Nemoć Bavaraca / EPA-EFE-FOTO: EPA/RONALD WITTEK
09/12/2023 u 17:37 h

Debakl Bajerna u Frankfurtu

Ajntraht deklasirao aktuelnog šampiona, ekipu Bajerna iz Minhena sa 5:1

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta deklasirali su ekipu Bajerna iz Minhena – 5:1, u meču 14. kola Bundeslige. Domaći sastav je nadigrao aktuečnog šampiona Njemačke i ostvario jednu od najubjedljivih i najvrednijih pobjeda u poslednjih nekoliko godina

Na vodeći gol Ajntrahta čekalo se nepunih 12 minuta kada je Omar Marmuš iskoristio lošu reakciju Mazrauija u kaznenom prostoru Bajerna i savladao Nojera - 1:0. Na 2:0 povisio je Dina Ebimbe u 31. minutu posle odlične kontre domaćih. Samo pet minuta kasnije Nojer je i treći put savladan, ovoga puta Marmuš u ulozi asistenta, a Larson je bio egzekutor - 3:0. U finišu prvog poluvremena Bavarci su se malo trgli i preko Kimiha smanjili prednost domaće ekipe. Očekivalo se da će taj pogodak dati novi elan gostujućim fudbalerima, međiutim, Anjtraht je i nastavak odigrao odlično i sa dva gola stigao do ubjedljive pobjede. Strijelci su bili Ebimbe i Knauf.

Rezultati

Ajntraht – Bajern 5:1 (Marmuš 12, Ebimbe 31, 50, Larson 36, Knauf 61 - Kimih 44)

Hajdenhajm – Darmštat 3:2 (Šopner 42, Mainka 69, 71 - Skarke 52, Malono 60ag)

Union Berlin – B. Menhengladbah 3:1 (Foland 24p, Holerbah 50, Kaufman 75 - Plea 77)

Verder – Augsburg 2:0 (Stark 39, Dukš 65)

Volfsburg – Frajburg 0:1 (Gregorič 74)

29. april 2024 14:40