Niang donio opstanak Empoliju / EPA-EFE-FOTO: EPA/CLAUDIO GIOVANNINI
26/05/2024 u 23:00 h

Empoli i Udineze ostali u ligi, Frosinone ispao

Nakon poslednjeg kola Serije A dobili smo konačan epilog sezone

Odavno je već poznato da je novi šampion Inter, u Ligu šampiona će pored osvajača „skudeta“ još Milan, Juventus, Atalanta i Bolonja, dok su mjesta u evropskim takmičenjima još zaslužili Roma, Lacio i Fiorentina. Iz lige su ispali Salernitana, Sasuolo i Frosinone.

Empoli je kod kuće savladao Romu sa 2:1. Domaćin je poveo 13. minutu golom Matea Kanćelerija, ali je Husem Auar pogotkom u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena izjednačio. Ipak, u 93. minutu Nijang savladao Svilara i svome timu obezbijedio opstanak.

Slavilo se večeras i u Udinama, jer crno-bijeli savladali Frosinone u gostima sa 1:0 i izborili opstanak. Gol vrijedan tri boda postigao je Keinan Dejvis u 76. minutu.

Inter remizirao je sa Veronom u gostima, bilo je 2:2, dok su Lacio i Sasuolo u meču bez rezultatskog značaja igrali 1:1.

16. jun 2024 08:29