Sa meča u Birmingemu / EPA-EFE-FOTO: EPA/TIM KEETON
11/02/2024 u 19:47 h

Junajted slavio na "Vila parku"

Ekipa trenera Erika Ten Haga savladala Aston Vilu sa 2:1

Fudbaleri Mančester junajteda ostvarili su važnu pobjedu u Premijer ligi. „Crveni đavoli“ su na gostovanju u Birminegmu pobijedili Aston Vilu sa 2:1 u meču 24. kola Premijer lige. Ekipa trenera Erika Ten Haga sada je na šestoj poziciji sa 41 bodom, pet manje od petoplasirane Aston Vile.

U prvom poluvremenu smo vidjeli odličnu igru dva tima, a mreža se zatresla samo jednom i to u 17. minutu. Korner sa desne strane je izveo Bruno Fernandeš, Megvajer je u skoku nadvisio rivale i glavom spustio loptu u peterac. Hojlund je izbegao ofsajd zamku, ostao sam i udarcem sa tri-četiri metra pogodio za 0:1.

Nastavak susreta pripao je domaćinu, koji je do zasluženog izjednačenja stigao u 67. minutu. Bejli je izveo korner, a Daglas Luiz je se u gužvi pred golom Junajteda najbolje snašao i pogodio za 1:1. Imali su domaći nakon toga nekoliko prilika da dođu do preokreta, nisu uspjeli, pa je kazna stigla četiri minuta prije kraja susreta.

Dalo je nabacio loptu, a Mektominej glavom sa sedam-osam metara savladao Martineza za konačnih 1:2.

28. april 2024 11:59