Antoan Grizman / EPA-EFE-SEBASTIEN NOGIER
18/03/2024 u 22:03 h
Dan portalDan portal

Kraj rekordnog niza - Grizman ne igra za Francusku

Francuski fudbaler Antoan Grizman propustiće priјateljske utakmice reprezentaciјe sa Njemačkom i Čileom, zbog uganuća desnog skočnog zgloba.

Propuštanjem narednih mečeva, napadač Atletiko Madrida će prekinuti rekordni niz od 84 uzastopna nastupa za reprezentaciјu.

Francuz јe propustio četiri utakmice svog kluba, prije nego što јe zaigrao protiv Intera u revanš meču osmine finala Lige šampiona.

Atletiko јe u nedjelju poražen od Barselone 3:0 u La Ligi, a Grizman јe ušao u igru na poluvremenu.

- Antoan ima problema sa skočnim zglobom, iako јe sinoć odigrao 45 minuta - izјavio јe selektor Francuske Didiјe Dešan.

Iako ga јe Dešan nazvao "nezamjenljivim", broјčano će ga zamijeniti veznjak Laciјa Mateo Genduzi.

- Nećemo naći igrača koјi ima njegove kvalitete i karakteristike, to јe veoma teško. Moraćemo neke stvari da radimo drugačiјe - rekao јe selektor Francuske.

Grizman јe za reprezentaciјu zabilježio 127 nastupa i postigao 44 gola, a 2018. јe bio u sastavu koјi јe osvoјio Svjetsko prvenstvo u Rusiјi.

Francuska će 23. marta igrati priјateljsku utakmicu sa Njemačkom, a 26. marta sa Čileom.

04. maj 2024 21:10