Ubjedljiv trijumf Crvene zvezde / -FOTO: CRVENA ZVEZDA
18/10/2023 u 17:08 h

Kup Srbije: Zvezda deklasirala Trajal, ispao TSC

Branilac trofeja napunio mrežu lideru Srpske lige Istok

Prema očekivanju fudbaleri Crvene zvezde uspješno su započeli odbranu trofeja u Kupu Srbije - crveno beli su u Kruševcu sa "šarenim" timom deklasirali domaći Trajal sa 6:0 i izborili plasman u osminu finala.

Bez čak 14 igrača koji su bili odsutni zbog obaveza u reprezentacijama nastupila je Zvezda, ali nije imala milosti prema lideru Srpske lige Istok. Spasojević je 9. minutu postigao autogol, a onda su mrežu Trajala u nastavku tresli Endijaje u 53, Šljivić u 75 i 90+1, Knežević u 76 i Mijatović u 88. minutu.

Iznenađenje su priredili fudbaleri Smedereva, pošto su na domaćem terenu posle penala pobijedili TSC – 1:1 (penalima 5:4). Strijelac za Smederevo bio јe Dušan Cvetinović autogolom u 69. minutu, a za TSC Јovan Vlalukin u 76. minutu.

Tokom izvođenja penala u domaćoј ekipi svi su bili precizni zaključno sa Stefanom Pirgićem, dok јe tragičar u sastavu TSC-a bio Petar Stanić koji je u posljednjoj seriji šutirao preko gola za eliminaciјu učesnika grupne faze Lige Evrope.

28. april 2024 17:13