/ EPA-EFE-FOTO: EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF
17/12/2023 u 20:04 h

Leverkuzen lako do bodova protiv Ajntrahta

"Farmaceuti" slavili sa 3:0

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena savladali su kao domaćini ekipu Ajntrahta rezultatom 3:0, u okviru 15. kola njemačke Bundeslige. Tim Ćabija Alonsa se tako vratio trijumfima na domaćoj sceni, pa su nakon remija sa Štutgartom i Dortmundom upisali I te kako važnu pobjedu.

“Farmaceuti” su poveli u 14. minutu. Viktor Bonifejs se oslobodio svog čuvara i preciznim udarcem savladao nemoćnog Trapa. U drugom dijelu meča, u razmaku od samo pet minuta, Leverkuzen je riješio pitanje pobjednika. Prvo je Džeremi Frimpong iskoristio odbitak posle šuta Bonifejsa i pogodio u 52, da bi u 57. minutu Florijan Virc postavio konačan rezultat.

Leverkuzen se se ovom pobedom učvrstio na prvom mjestu Bundeslige sa 39 bodova, sedam više od Bajerna koji ima i dvije utakmice manje. S druge strane, Ajntraht je trenutno osmi sa 21 bodom.

28. april 2024 17:14