14/03/2024 u 21:05 h
D.K.D.K.

Liga Evrope: Milan, Vest Hem, Benfika i Marsej u četvrtfinalu

"Rosoneri" slavili i u Pragu, "čekićari" deklasirali Frajburg

Milan, Vest Hem, Benfika i Marsej izborili su plasman u četvrtfinale Lige Evrope.

Plasman među osam najboljih u drugom po snazi evropskom takmičenju Milan je ovjerio pobjedom i u revanšu protiv Slavije u Pragu, Frajburg je u Londonu petardirao Frajburg i anulirao gol minusa iz prvog duela, Benfika je nakon remija u Lisabonu (2:2) pokazala snagu na "Ajbroksu" i golom Silve u 66. minutu eliminisala Rendžers, dok je Marsej u četvrtom minutu nadoknade uspio da izbjegne produžetke na "Madrigalu". Viljareal je stigao do 3:0 i anulirao minus iz prvog meča, ali je onda u nadoknadi u junaka Marseja izrastao Klaus i odveo francuski tim u četvrtfinale.

Rezultati osmine finala (revanši): Rendžers - Benfika 0:1 (0:0) (Silva 66) - prvi meč 2:2, Slavija Prag - Milan 1:3 (0:3) (Jurašek 85 - Pulišić 33, Loftus Čik 36, Leao 45+6) - prvi meč 2:4, Viljareal - Marsej 3:1 (1:0) (Kapue 32, Serlot 54, Moskera 85 - Klaus 90+4) - prvi meč 0:3, Vest Hem - Frajburg 5:0 (2:0) (Paketa 9, Boven 32, Kresvel 52, Kudus 77, 85) - prvi meč 0:1.

08. maj 2024 08:34