Andrih postigao evrogol / EPA-EFE-ETTORE FERRARI
02/05/2024 u 23:16 h

Leverkuzen slavio na Olimpiku za veliki korak ka Dablinu

Marsej i Atalanta remizirali na "Veledromu"

Bajer Leverkuzen je pobjedom nad Romom na Olimpiku (2:0) napravio veliki korak ka finalu Lige Evrope, dok su Marsej i Atalanta remizirali na "Veledromu" (1:1), pa će se finalista odlučivati narednog četvrtka u Bergamu - epilog je prvih utakmica drugog po snazi evropskog takmičenja.

Šampion Bundeslige je snagu demonstrirao i protiv "vučice", slavio golovima Florijana Virca u 28. nakon greške Kardstropa, te Andriha u 73. minutu. Imala je i Roma svoje prilike, ali ih nije materijalizovala, pa je Leverkuzen na dobrom putu da se bori za pehar u Dablinu.

Neizvjesnije je bilo u Marseju. Atalanta je povela golom Đanluke Skamake u 11. minutu koji je nastavio golgeterski niz, da bi devet minuta kasnije izjednačio Embembe i potpisao konačnih 1:1.

Rezultati: Roma – B. Leverkuzen 0:2 (0:1) (Virc 28, Andrih 73), Marsej – Atalanta 1:1 (1:1) (Mbemba 20 – Skamaka 11).

13. maj 2024 12:25