D.M.D.M.

Navijačima Dinama zabranjeno da idu na gostovanja do kraja ove sezone

UEFA donijela odluku

UEFA je kaznila zagrebački Dinamo, koji je ispao od AEK-a u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Iz Evropske kuće fudbala je saopšteno da je navijačima tog kluba zabranjeno da prate svoj tim na utakmicama do kraja ove sezone.

Poslije poraza u Zagrebu od AEK-a (2:1), Dinamo je do 92. minuta imao plasman u plej-of, jer je vodio sa 2:0.

Ipak, u nevjerovatnom finišu AEK je postigao dva gola u 92. i 100. minutu i ​​eliminisao prvaka Hrvatske.

UEFA je kaznila Dinamo zbog incidenata od 8. avgusta kada je stradao navijač AEK-a.

„Prema ocjeni UEFA, sve utakmice na kojima gostuje Dinamo su utakmice visokog rizika zbog njegovih navijača, a to, nažalost, potvrđuje ozbiljnost incidenata zbog prisustva navijača Dinama u Atini uprkos odluci da im se ne prodaju ulaznice za takmičenje. To je takođe istaknuto u izvještaju koji sadrži informacije o incidentima koje su dale grčke vlasti“, navodi se u saopštenju UEFA.

UEFA je dodala da Dinamo mora učiniti sve što je u njegovoj moći da svojim navijačima ne dozvoli da putuju na gostovanja, a s druge strane, Maksimir mora preduzeti sve mjere sigurnosti kada navijači drugih klubova dođu na utakmicu.

Inače, Dinamo će igrati protiv praške Sparte u plej-ofu za plasman u Ligu Evrope.

19. maj 2024 06:42