Isak dvostruki strijelac / -FOTO: TWITTER/NEWCASTLE
23/04/2023 u 17:24 h

Njukasl ponizio Totenhem!

„Svrake“ slavile sa 6:1 i napravile ogroman korak ka Ligi šampiona

Derbi je bio i ostao samo na papiru. Fudbaleri Njukasla deklasirali su Totenhem u meču 32. kola Premijer lige pobijedivši rezultatom 6:1! „Svrake“ su za dvadesetak minuta igre postigli pet golova i već tada je bilo jasno da gostima iz Londona prijeti katastrofa.

Prvi gol dao je Marfi već u drugom minutu, a Žoelinton je u šestom duplirao prednost, a ponovo je Marfi bio strijelac u devetom minutu. Uslijedila su potom dva gola Aleksandra Isaka i to u razmaku od tri minuta. U nastavku je Totenhem smanjio preko Kejna, ali Vilson golom u 67. minutu upotpunio ubjedljiv trijumf svoje ekipe. Njukasl je ovim trijumf potvrdio treće mjesto i današnjeg rivala u borbi za Ligu šampiona ostavio šest koraka iza sebe.

Pored ovog meča, juče je odigran i duel Bornmuta i Vest Hema. „Čekićari“ su slavili sa ubjedljivih 4:0, golovima koje su postigli Antonio, Paketa, Rajs i Fornals.

Bornmut – Vest Hem 0:4 (Antonio 5, Paketa 12, Rajs 43, Fornals 72)

Njukasl – Totenhem 6:1 (Marfi 2, 9, Žoelinton 6, Isak 19, 21, Vilson 67 – Kejn 49)

04. maj 2024 13:40