Slavlje crno-bijelih / - FOTO: FK PARTIZAN/TWITTER
18/08/2022 u 22:53 h

Partizan na pragu grupne faze LK, velika pobjeda Zrinjskog, Hajduk izgubio od Viljareala

Fudbaleri Partizana savladali su Hamrun sa Malte u Beogradu sa 4:1 u prvom meču plej-ofa za ulazak u Ligu konferencija

Crno-bijeli su ovom pobjedom došli nadomak grupne faze ovog takmičenja.

Partizan je poveo u 15. minutu kada je pogodio Rikardo Gomeš, da bi na 2:0 povisio Slobodan Urošević u 25.

Do 3:0 Partizan je stigao golom Fusenija Dijabatea u 33. minutu, a gosti su uspjeli da smanje na 3:1 preko Gilamijera u 52. minutu.

Konačnih 4:1 postavio je Patrik Andrade u 77. minutu.

Svih 90 minuta u dresu Partizana odigrao je crnogorski štoper Igor Vujačić koji je bio asistent kod drugog gola crno-bijelih.

Zrinjski je u Mostaru nadigrao Slovan iz Bratislave sa 1:0 i stigao do jedne od najvećih pobjedea bosanskih klubova ikada.

Pobjedu timu iz Mostara donio je Nemanja Bilbija u 89. minutu.

Hajduk iz Splita je izgubio u gostima do Viljareala 4:2. Gosti iz Splita vodili su od drugog minuta kada je pogodio Stipe Biuk, ali je prvo izjednačenje Viljarealu donio Morales u 14, a onda i Livaja autogolom u 19. minutu preokret.

Na 3:1 Španci su povisili u 36. još jednim golom Moralesa, da bi Moreno u nadoknadi prvog dijela povisio na 4:1.

Hajduk je stigao do drugog gola kada je pogodio Fosati u 85. minutu.