Slavlje nakon trijumfa nad Izraelcima / -FOTO: FSCG
23/03/2024 u 22:24 h

Perišić: Velika pobjeda

Momci su odigrali fenomenalnu utakmicu protiv izuzetno kvalitetnog protivnika – kazao je selektor naših omladinaca

Omladinska reprezentacija Crne Gore je ostvarila prvu pobjedu na turniru elitne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Izabranici Gorana Perišića savladali su Izrael sa 1:0, golom koji je u šestom minutu nadoknade vremena postigao Vasilije Adžić. Taj pogodak crnogorskog fudbalskog bisera ostavio je „crvene“ u trci za plasmanom na EP, ali pred poslednje kolo ne zavise samo od sebe. Moraju u utorak da pobijede Bosnu i Hercegovinu, ali i da Norveška ne savlada Izraelce.

-Velika pobjeda za nas, koja nas ostavlja u trci za plasman na Evropsko prvenstvo. Momci su odigrali fenomenalnu utakmicu protiv izuzetno kvalitetnog protivnika, gdje smo opet, naročito u drugom poluvremenu, diktirali tempo, napadali, stvarali šanse, promašivali, ali na kraju u nadoknadi postigli gol za pobjedu. Iako i dalje ne zavisimo samo od sebe, vjerovaćemo u posljednjoj utakmici i nadam se da će nam pobjeda protiv BiH biti dovoljna za istorijski uspjeh - kazao je selektor Goran Perišić.

26. april 2024 06:03