Првијенац жутих, Језеро још чека прву побједу / фото: Срђан Бољевић Ђиђо
28/08/2021 u 19:57 h

Подгорица за два минута до преокрета

Клуб из Љешкопоља убиљежио прву побједу у новој сезони Прве Телеком лиге

Фудбалери Подгорице постигли су два гола за два минута, преокренули вођство Језера и уписали прву побједу у новој сезони у шестом колу Прве Телеком лиге - 2:1 (0:0).

У првом полувремену меча у Беранама је било видљиво зашто су ове двије екипе заузимале последња два мјеста на табели.

Права фудбалска успаванка до 41. минута, када је везиста гостију Анђелко Јовановић освојио лопту на центру игралишта, стуштио се по десној страни и са ивице шеснаестерца снажно шутирао по земљи у супротни угао.

Голман Плављана Стефан Кастратовић је морао да се опружи колико је дугачак да скрене лопту поред гола.

Први пут су фудбалери Језера озбиљније запријетили у 52. минуту.

Дефанзивни везни Никола Ђурковић је топовски шутирао са 18 метара, голман „жуте подморнице” Никола Ивезић одбио.

У наставку акције лопта је дошла код Мирзе Ђурђевића, на лијевом ћошку шеснаестерца.

Нападач екипе Младена Ламбућа је кренуо у дриблинг и пао након старта Љубомира Пејовића, а судија Далибор Вујисић без размишљања показао на бијелу тачку.

Сигуран егзекутор најстроже казне у 55. минуту је био албански интернационалац Ндуе Мујеци.

Љешкопољци су међутим за само 120 секунди стигли до преокрета.

Прво се у 68. минуту, на центаршут Сузукија, Анђелко Јовановић само поклонио и изједначио на 1:1.

Неколико тренутака касније, након корнера, млади Матија Криокапић је такође главом погодио мрежу и донио преокрет.

Домаћи су потом кренули на све или ништа.

Искусни Миљан Влаисављевић је створио двије добре прилике, које није искористио.

Љешкопољци су у 90. минуту овјерили пречку, али промјене резултата није било.

Искусни штопер Језера, Радош Дедић је дубоко у надокнади времена зарадио црвени картон због прекршаја над Кривокапићем.

Меч Искра – Петровац је у току.

Сјутра играју: Рудар – Морнар (17.30), Будућност – Зета (19) и Дечић – Сутјеска (20).

28. april 2024 08:22