Sa meča u Bremenu / EPA-EFE-FOTO: EPA/FRIEDEMANN VOGEL
12/06/2023 u 21:49 h

Remi Njemačke i Ukrajine

Za domaće reprezentaciju ovo je bio 1.000 meč u istoriji

Fudbalske reprezentacije Njemačke i Ukrajine odigrali su večeras u Bremenu nerešeno 3:3, u prijateljskoj utakmici, koja je ujedno bila jubilarna 1.000. za „pancere“.

Filkrug je u šestom minutu doveo domaćina u vođstvo, da bi Ukrajina izjednačila u 19. minutu preko Cigankova. Gosti su samo četiri minuta kasnije poveli autogolom Ridigera, a Cigankov je drugim golom na meču, u 56. minutu, povećao prednost Ukrajine na 3:1. Ipak, do kraja meča „panceri“ su uspjeli da postignu dva gola i stignu do remija. Strijelci su bili Haverc u 83. i Kimih u prvom minutu nadoknade vremena.

Inače, meč u Bremenu imao je i humanitarni karakter, a Fudbalski savez Njemačke  dobijeni novac je proslijedio za projekte i inicijative u Ukrajini.

28. april 2024 00:07