Са меча Барса - Бајерн / - Фото: Твитер(Бајерн
14/09/2021 u 22:53 h
ДАН порталДАН портал

Бајерн размонтирао Барсу, побједе Челсија и Јувентуса!

Утакмицама првог кола вечерас је почело ново издање фудбалске Лиге шампиона

Од 18 и 45 одиграна су прва два дуела Лиге шампиона. У оквиру групе Ф Манчестер јунајтед је на гостовању Јанг Бојсу у Берну изгубио 2:1. Водио је енгелски тим голом Кристијана Роналда од 14. минута, али је поравнање домаћину донио Муоми Енгамелу у 66. минуту. Треба напоменути да је Јунајтед од 35. минута играо са играчем мање јер је Арон ван Бисака добио црвени картон. Побједу тиму из Берна донио је Џордан Сијебачу у 95. минуту након грешке одбране Јунајтеда.

У оквиру групе Г Севиља је код куће одиграла 1:1 са Салцбургом, а на том мечу виђена су чак четири пенала. Салцбург је повео у 21. минуту голом Луке Сучича са бијеле тачке, а управо је прије тога непрецизан са пенала био Адејеми. Салцбург је још један пенал добио у 37. минуту, али је Сучич био непрецизан. Севиља је до бода дошла у 42. минуту када је Иван Ракитић погодио са бијеле тачке.

У дербију вечери у оквиру групе Е Бајерн из Минехна је на Ноу Кампу савладао Барселону са 2:0. Баварци су повели у 34. минуту када је погодио Томас Милер.

На 2:0 повисио је Роберт Левандовски у 54, да би исти играч поставио коначних 3:0 у 84.

У истој групи Динамо је у Кијеву одиграо 0:0 са Бенфиком.

У групи Ф Виљареал и Аталанта су одиграли 2:2. Водила је италијанска екипа голом Фројлера из шестог минута, да би Тригерос поравнао на 2:2 у 39. Виљареал је преко Дањума повео 2:1 у 73. минуту, да би гостима реми обезбиједио Госенс у 83.

У групи Г Лил и Волфсбург су одиграли без голова.

Коначно, у групи Х актуелни шампион Европе Челси надиграо је Зенит у Лондону са 1:0 голом Ромелуа Лукакуа у 69. минуту.

У истој груипи Јувентус је на гостовању Малмеу славио са 3:0. Голове за торински тим постизали су Сандро у 23, Дибара у 43. и Мората у 45. минуту.