Sa meča na ”Meaci” / - FOTO: TWITTER/INTER
22/02/2023 u 22:54 h
Milojko ĆukovićMilojko Ćuković

Siti zaustavljen u Lajpcigu, Inter u finišu srušio Porto!

I večeras su odigrana dva meča osmine finala Lige

Mančester siti je na gostovanju Lajpcigu odigrao 1:1, dok je Inter pred svojim navijačima na "Meaci" savladao Porto 1:0.

Siti je večeras bio bolji u prvom poluvremenu od Lajpciga, a takva igra donijela im je vođstvo u 27. minutu kada je pogodio Rijad Marez na dodavanje Hakana Čalhanoglua.

Lajpcig je u nastavku igrao znatno ofanzivnije, pa su domaći do poravnanja došli u 70. minutu golom hrvatskog reprezentativca Joške Gvardiola.

Rezultat se nije mijenjao, pa će revanš za 15 dana u Mančesteru dati odgovor ko ide u četvrtfinale.

Što se tiče Intera i Porta, veoma tvrd meč viđen je na "Meaci". Inter je imao zrelije šanse, a na kraju se može reći da je zasluženo slavio.

Od 78. minuta Porto je igrao sa igračem manje kada je drugi žuti karton dobio Otavio.

Inter je materijaloizovao brojčanu prednost osam minuta kasnije kada je pogodio korpulentni Belgijanac Romelu Lukaku za pobjedu italijanskog tima pred revanš.

Inter će na "Meaci" dočekati Porto, dok će Mančester siti gostovati Lajpcigu u Njemačkoj.

Duel Intera i Porta trebalo bi da bude izuzetno zanimljiv. Ipak, Inter je favorit u ovom duelu, pogotvo večeras na svojoj "Meaci".

Porto je tradicionalno jako tvrda i nezgodna ekipa, pa Interu definitivno neće biti lako.

Siti je, svakako, favorit u dvomeču sa Lajpcigom, ali njemački tim će večeras imati šta da kaže pred svojim navijačima.

27. april 2024 14:10