Тренутак одлуке: Погодак Вучића из једанаестерца / - фото: Дан/Жељко Шапурић
11/09/2021 u 19:51 h

Вучић са креча пресудио бившем клубу

Фудбалери Сутјеске у највећем црногорском дербију савладали Будућност и одмакли великом ривалу 10 бодова на табели Прве Телеком лиге

Након највећег црногорског дербија разлика између Сутјеске и Будућности на табели Прве Телеком лиге је 10 бодова.

Екипа Милије Савовића је у седмом колу минималним резултатом 1:0 (0:0) савладала посрнулог шампиона.

Гости су на старту имали теренску иницијативу, запријетио је већ у другом минуту Игор Ивановић, након корнера Василија Терзића.

Прекаљени нападач је са петерца главом послао лопту преко пречке.

Исти играч се у седмом минуту убацио у празан простор, након додавања Момчила Распоповића, шутирао школски, по земљи, али је голман домаћих Владан Гиљен био одлично постављен.

Плаво-бијели су након 20. минута преузимали конце игре у своје руке.

Божо Марковић је у 24. минуту пронашао Душана Вуковића у срцу шеснаестерца.

Нападач Никшићана ипак није добро прихватио лопту.

Резервиста Алекса Марушић је у 38. минуту кренуо у соло продор по лијевој страни и уздрмао пречку.

Четири минута касније Владан Бубања је пронашао Марковића, овај покушао главом, а Милош Драгојевић одбранио.

Фудбалери у бијелим дресовима су узвратили у 44. минуту.

Ударац Терзића са дистанце је био лак плијен за Гиљена.

Друго полувријеме је почело спорном ситуацијом.

Бубања је у свом казненом простору закачио Ивановића, али судија Милета Шћепановић није досудио најстрожу казну.

Арбитар из Подгорице зато јесте показао на бијелу тачку у 76. минуту, када је Велимир Влаховић у шеснаестерцу повукао за дрес резервисту Сутјеске, Дарка Никача и зарадио други жути картон.

Сигуран реализатор најстроже казне био је Марко Вучић, који није желио да слави погодак из поштовања према бившим саиграчима, са којима је прошле сезоне освојио дуплу круну.

Подгоричани су покушали да изједначе у 81. минуту.

Терзић је из слободног ударца заврнуо на другу стативу, Миомир Ђуричковић био доминантан у скоку, али је послао лопту тик поред гола.

Треба напоменути да је шеф стручног штаба домаћих, Савовић, указао шансу и најновијем појачању, Владимиру Јововићу.

26. april 2024 03:31