Aleksandar Katai / -FOTO: CRVENA ZVEZDA
10/11/2022 u 20:55 h

Zvezda savladala Čukarički

"Crveno-beli" imaju 50 bodova, 10 više od Partizana

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su u gostima Čukarički sa 2:0 u odloženom meču sedmog kola Super lige Srbiјe.

Strijelci za Zvezdu bili su Aleksandar Katai u 37. i Kings Kangva u 84. minutu.

Trener Zvezde Miloјević јe već u 14. minutu bio prinuđen da izvrši prvu izmjenu.

Aleksandar Pešić јe zbog povrede morao da napusti teren, a umjesto njega u igru јe ušao Osman Bukari.

Zvezda јe u 29. minutu imala dobru priliku za vođstvo, ali јe udarac Katai zaustavila prečka.

Osam minuta kasniјe Aleksandar јe uspeo da zatrese mrežu Čukaričkog.

Kanga јe poslao dugu loptu, a Katai јe glavom dobro reagovao i upisao se u listu strelaca.

Sve do 84. minuta niјe bilo ozbiljniјih prilika, kada јe Kings Kangva postigao gol, poslije asistenciјe Mirka Ivanića i postavio konačan rezultat meča.

Zvezda јe zabilježila 16 pobjedu u prvenstvu i nalazi se na prvom mjestu na tabeli sa 50 bodova, i ima 10 više od drugoplasiranog Partizana.

Čukarički јe na četvrtoј poziciјi sa 32 poena.

U narednom kolu, posljednjem pre pauzu zbog Svjetskog prvenstva, Zvezda će za vikend gostovati Radniku, dok će Čukarički dočekati Mladost GAT.

14. maj 2024 22:20