Славље у Милану - навијачи Интера / EPA-EFE-MOURAD BALTI TOUATI
03/05/2021 u 10:15 h
И.Ћ.И.Ћ.

Интер је загрлио Скудето

Пехар намијењен прваку СЕРИЕ А 19. пут је у власништву Нероазура који су титулу обезбиједили четири кола прије краја - Интер је у суботу вече славио против Кротонеа на Сицилији (2:0) али је последњу подршку добио од Сасуола који је на свом терену ремизирао са Аталантом
Догодило се - послије 11 година Скудето је у витринама Интера. То је трећи најдужи низ без титуле у историји миланског клуба - славље на Пјаца Д Уомо могло је да почне. Пехар намијењен прваку СЕРИЕ А 19. пут је у власништву Нероазура који су титулу обезбиједили четири кола прије краја - Интер је у суботу вече славио против Кротонеа на Сицилији (2:0) али је последњу подршку добио од Сасуола који је на свом терену ремизирао са Аталантом. Послије 34. кола тим Антонија Контеа има 82 бода што је најбољи скор у свих ТОП 5 лига Европе.
Резултати:
Лацио - Ђеноа 4:3 (2:0), Болоња - Фиорентина 3:3 (1:1), Наполи - Каљари 1:1 (1:0), Сасуоло - Аталанта 1:1 (0:1), Удинезе - Јувентус 1:2 (1:0), Сампдорија - Рома (1:0)

Утакмица у Ређо Емилији била је веома напета - Аталанта је играла са играчем мање од 20. минута када је искључен голман Пјерлуиђи Голини. Умјесто њега ушао је Марко Спортијело а игру је напустио Матео Песина. Ипак, то није сметало гостима да дођу до предности - Робин Госенс је погодио и постао први одбрамбени играч Богиње који је се десет пута уписао у стријелце током једне сезоне. У наставку је Доменико Берарди изједначио из пенала а убрзо је ВАР поништио гол Мануела Локателија, због офсајда. Гости су из ничега добили прилику да поведу, можда и побиједе - у 77. минуту Луис Муријел је изборио пенал и искључење Марлона. Снаге на терену су изједначене али је Андреа Консиљи одбранио пенал - то је био његов 19. одбрањени пенал од сезоне 2008/09, када је дебитовао у СЕРИЕ А. До краја није било промјене резултата што је Аталанту оставило на 13 бодова мање у односу на лидера а промовисало Интер у новог првака.
Много узбуђења виђено је на Фриули стадиону гдје се Јувентус извадио у псоледњих десетак минута меча са Удинезеом. Јунак меча био је Кристијано Роналдо који је постигао оба поготка за Бјанконере и тиме, макар до краја сезоне, „сачувао главу” тренеру Андреи Пирлу али и шансе тима за пласман у Лигу шампиона учинио извјеснијим. Роналдо је дошао до бројке од 27 погодака у сезони. Бивши првак Италије повезао је десeту првенствену утакмицу у којој је примио гол - то се није десило још од 2010. године.
На свом терену је киксао Наполи који је само ремизирао у дуелу са Каљаријем.
Највише погодака постигнуто је на почетку дана - у побједи Лација над Ђеноом виђено их је чак седам..
Одличан учинак остварио је Душан Влаховић - са два поготка дошао је до 18 или више голова и постао најмлађи играч у СЕРИЕ А са таквим учинком у последње 62 године. Хет трик за домаће постигао је Родриго Паласио - он је са 39 година и 86 дана постао најстарији играч који је остварио тај учинак на једној утакмици италијанског шампионата.