Budućnost Bemax odbranila tron / -FOTO: BOKA SOL
15/02/2024 u 19:02 h

Budućnost Bemax odbranila tron

Branilac trona u finalu Kupa u Tivtu savladao gradskog rivala Podgoricu rezultatom 83:59 (15:10, 27:13, 15:25, 26:11)

image

Zasluženo do trona

Košarkašice Budućnost Bemaxa opravdale su očekivanja i pobjedom protiv Podgorice- 83:59 (15:10, 27:13, 15:25, 26:11) osvojile Kup Crne Gore, čiji je domaćin bio Tivat.

Prva četvrtina donijela je zanimljiv scenario, ali je već početkom druge četvrtine Budućnost Bemax potvrdila dominaciju i pokazala kvalitet više u odnosu na svoju filijalu, koja je sa kadetkinjama i juniorkama pokazala da ima lijepu perspektivu. Podgorica je dobro otvorila meč, imala prednost 10:9 nakon sedam minuta igre, ali je onda Budućnost eksresno napravila seriju 25:4 i odmah najavila da je iznenađenje nemoguće i već tada trasirala put ka pobjedi i prvom trofeju u sezoni.

,,Vučice" su prvo nakon trojke Bulajić preokrenule, da bi Domuzin pogodila za 15:10 na kraju prve četvrtine. Ali, dobar finiš prve dionice bio je samo početak perfektne serije Budućnosti, koja je iz minuta u minut pravila sve veću razliku. U prvih šest minuta drugog perioda,,plave" su napravile 19:4 i povele sa 34:14. Budućnost je čestim rotacijama držala ritam, dok je mladi tim Podgorice imao čak 11 izgubljenih lopti u prvih 20 minuta.

Ali, Podgorica je drugo poluvrijeme otvorila serijom 10:0 i izašla iz dvocifrenog minusa (42:33), odigrala hrabro, bez mnogo respekta i pokazala da može da napravi mimo očekivanja finale vrlo zanimljivim. Podgorica je uoči posljednjih 10 minuta bila totalno u,,igri" – 57:48. Vjerovatno su se i,,vučice" iznenadile otporom rivala, ali su serijom 13:4 u prvih pet minuta posljednje četvrtine uspjele da naprave razliku i,,odlijepe" se na 70:52.

Najefikasnija bila je Zorana Radonjić sa 18 poena, uz 11 asistencija, 7 skokova, 6 ukradenih lopti, Maja Bigović postigla je 16, uz 8 skokova, Dragana Domuzin ubacila je 13, Jovana Savković postigla je 12, dok je u timu Podgorice Atina Radević postigla 17, imala 7 skokova, 6 asistencija, Janja Dragišić postigla je 15, a Lana Vukčević 10, uz 9 uhvaćenih lopti.

27. april 2024 10:05