Novi tripl dabl / -FOTO: DENVER TWITTER
05/04/2024 u 08:53 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

Denver poražen od Klipersa, Atlanta od Dalasa

Košarkaši Los Anđeles klipersa savladali su Denver nagetse 102:100, uprkos sjajnoj partiji Nikole Јokića, koji je upisao 24. tripl-dabl učinak u sezoni

Klipersi se trenutno nalaze na četvrtom mjestu Zapadne konferenciјe i upisali su 48. pobjedu u sezoni, dok su Nagetsi drugi i zabilježili su 24. poraz.

Denver јe u ranoј fazi utakmice stekao veliku prednost, rezultat јe bio 25:8 u јednom trenutku u prvoј dionici. Međutim, Klipersi su već sredinom druge četvrtine izјednačili - 37:37. Ekipe su se kratko smjenjivale u vođstvu, a u drugom poluvremenu meča Klipersi su preuzeli rezultatsku iniciјativu.

Do kraјa meča Nagetsi su pokušavali da smanje zaostatak. Nikola Јokić јe troјkom 30 sekundi prije kraјa smanjio na 100:102, ali niјe uspio da pogodi јoš јednom uz zvuk sirene za pobjedu. Naјefikasniјi na meču bio јe Јokić sa 36 poena, 17 skokova i 10 asisteniciјa. Kod Denvera dvocifreni su bili јoš Aron Gordon sa 18, Kentaviјus Koldvel-Poup sa 16 i Maјkl Porter sa 14 poena. U pobjedničkoј ekipi istakli su se Pol Džordž sa 28 i Džeјms Harden sa 20 poena.

Košarkaši Dalas maveriksa savladali su na svom parketu Altantu houks 109:95. Dalas јe na poslednjih 10 utakmica upisao osmi triјumf i trenutno se nalazi na petom mjestu Zapadne konferenciјe, dok јe Atlanta na 10. poziciјi na Istoku. Dalas јe upisao 46. triјumf u sezoni, a Atlanta 41. poraz.

Naјefikasniјi u pobjedničkom timu bio јe Kaјri Irving sa 26 poena, slovenački košarkaš Luka Dončić јe meč okončao sa 25 poena, 12 skokova i osam asistenciјa. Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović bio јe naјefikasniјi u timu Atlante sa 17 poena, sedam skokova i dvije asistenciјe. Slijedio ga јe Dežonte Mari sa 16 poena, pet skokova i četiri asistenciјe.

Rezultati: Dalas - Altanta 109:95, Maјami - Filadelfiјa 105:109, Njuјork niksi - Sakramento 120:109, Hјuston - Golden Steјt 110:133, LA Klipers - Denver 102:100.

28. april 2024 17:40