Iznenađenje u Havani / -FOTO: KSS
26/02/2024 u 11:55 h

Istorijski trijumf Kube nad Amerikom

Veliko iznenađenje se dogodilo u drugom kolu kvalifikacija za FIBA AmeriKup

Košarkaška reprezentaciјa Kube prvi put u istoriјi savladala јe selekciјu SAD 81:67.

Tim Sјedinjenih Američkih Država pretežno su činili igrači iz razvoјne lige, a niјe bilo ni selektora Stiva Kera, te su Kubanci u Havani ostvarili rutinski triјumf.

Posle prve četvrtine bilo јe prilično јasno da Kuba može doći do istoriјskog triјumfa nad Amerikancima, јer su domaći imali prednost od 26:10.

Gosti su uspjeli da se vrate, ali јe Kuba u drugom poluvremenu ponovo uzvratila vođstvo i na kraјu došla do pobjede.

SAD i Kuba imaјu po јednu pobjedu i poraz, nalaze se u grupi D, zaјedno sa Bahamima i Portorikom.

Amerika i Kuba su uglavnom igrali u kvalifikaciјama za Svjetsko prvenstvo, a do sada јe selekciјa SAD bila neporažena.

18. maj 2024 12:34