Ivanović obilježio meč u ”Stožicama” / -FOTO: ABA LIGA
24/04/2023 u 20:17 h

Košarkaši Crvene zvezde savladali Cedevita Olimpiju u zaostalom meču 3. kola ABA lige

Meč je sjajnom partijom obilježio crnogorski reprezentativac Nikola Ivanović, koji je za 28 minuta ubacio 29 poena

U zaostaloj utakmici trećeg kola Admiralbet ABA lige, košarkaši Crvene zvezde su savladali u Ljubljani Cedevita Olimpiju rezultatom 84:70 (19:10, 24:20, 23:22, 18:18). Bila je to poslednja utakmica u ligaškom dijelu ovogodišnjeg regionalnog takmičenja.

"Crveno-beli" su krenuli silovito i poslije pet minuta su vodili sa 17:0. Domaći su prve poene postigli na 3.37 prije kraja prve dionice.

Meč je sjajnom partijom obilježio crnogorski reprezentativac Nikola Ivanović, koji je za 28 minuta ubacio 29 poena, uz pet asistencija i tri ukradene lopte za indeks korisnosti 37. Bila je to njegova najbolja partija u ABA ligi. Uz Ivanovića dvocifreni u redovima Crvene zvezde bili su Ognjen Dobrić i Filip Petrušen sa po 12 poena i Luka Mitrović sa deset.

Na drugoj strani Amar Alibegović je bio najefikasniji sa 12 poena, dok su po deset ubacili Karlo Matković i Zoran Dragić.

Crvena zvezda je takmičenje završila na drugom mjestu sa 23 pobjede i tri poraza, dok je Cedevita Olimpija četvrta sa skorom 17-9.

05. maj 2024 03:01