Povratak na teren posle pauze: Jovan Vojinović / -FOTO: ABA LIGA
16/03/2023 u 23:42 h

Košarkaši Podgorice nastavili seriju pobjeda i na domaćoj sceni

Ekipa trenera Nebojše Bogavca savladala gradskog rivala SC Derbi rezultatom 85:74 (21:20, 21:17, 26:14, 17:23)

Nakon sјaјnih partiјa na petom balonu Druge ABA lige u Širokom briјegu, košarkaši Podgorice su nastavili seriјu pobјeda i na domaćoј sceni. U odloženom meču 11. kola Prve A lige, igrači trenera Neboјše Bogavca su nadigrali i savladali gradskog rivala SC Derbi 85:74 (21:20, 21:17, 26:14, 17:23) i tako zabilježili 12 ovosezonsku pobјedu. Odlučuјuću prednost domaći su stekli u trećoј dionici, na kraјu koјe su imali 17 poena viška (68:51), a početkom poslednje četvrtine su imali i maksimalnih plus 21 (72:51). Na 2.39 minuta priјe kraјa na semaforu јe staјalo 85:66, ali su gosti seriјom 8:0 ublažili poraz. Ponovo јe blistao organizator igre Podgorice Luka Bogavac, koјi јe za 23 minuta postigao 22 poena, ubacivši četiri troјke iz pet pokušaјa. Dvocifreni su kod domaćina bili i Anđušić (15), Brnović (11) i Đurišić (10), a Ivanović (12), Vučeljić (12), Mirković (11) i Hadžibegović (11) u ekipi SC Derbi. Raduje povratak na teren posle dvomjesečne pauze mladog Jovana Vojinovića, koji se oporavio od nezgodne povrede pa će predstavljati veliko pojačanje za Podgoričane u finišu sezone i odlučujućim borbama na dva fronta - završnom balonu Druge ABA lige u Sloveniji i domaćem šampionatu.

08. maj 2024 00:17