Nastavljena serija pobjeda: Igrači Bostona / -FOTO: NBA

Sedma pobjeda Bostona u nizu, pao i Milvoki

Trijumf Seltiksima osigurao Džejson Tejtum u finišu meča

Nastavlja Boston sa odličnim igrama.

Protiv Milvokija je upisao sedmu vezanu, a ukupno 55. pobjedu ove sezone.

Seltiksi su od starta kontrolisali dešavanja na terenu, da bi se Baksi razigrali u posljednjih 12 minuta.

Od minus 21 Milvoki je uspio da se vrati, zahvaljujući Damijenu Lilardu i Bobiju Portisu.

Međutim, sve dileme se otklonio Džejson Tejtum sa linije penala šest sekundi prije kraja.

Tejtum je na kraju dao 31 poen, a pratili su ga Derik Vajt (23) i Džejlen Braun (21).

Kod Baksa, za koje nije igrao povrijeđeni Janis Adetokumbo, najbolji je bio Lilard (32).

Oklahoma je na sviom terenu savladala Jutu.

Gosti iz Solt Lejk Sitija su tokom većeg dijela meča bili u egalu.

Početkom treće četvrtine imali i prednost, ali je u odlučujućoj dionici ključnu prevagu u korist Oklahome napravio Čet Holmgren.

Drugi pik na draftu 2022. godine je sjajno odigrao završnicu meča i sa 18 poena u posljednjoj četvrtini obezbijedio svom timu mirnu završnicu.

Holmgren je utakmicu okončao sa 35 poena i 14 skokova,

U ekipi "džezera" istakao se Kolin Sekston, koji je ubacio 25 poena.

Finiks je savladao Filadelfiju uz 32 poena Grejsona Alena.

Kevin Durent je dodao 22, čime je prestigao Šekila O‘Nila na osmom mjestu najboljih strijelaca u istoriji NBA lige.

Durentu јe prije utakmice trebalo devet poena kako bi pretekao O‘Nila, koјi ima 28.596 poena.

Kod Siksersa, najbolji je bio Keli Oubre (18).

Rezultati: Klivlend - Majami 104:107, Detroit - Indijana 103:122, Boston - Milvoki 122:119, Toronto - Sakramento 89:123, Oklahoma - Juta 119:107, Golden Stejt - Memfis 137:116, Finiks - Filadelfija 115:102, Portland - L. A. Klipers 103:116.

28. april 2024 02:04