Detalj sa meča / -FOTO: HAPOEL/YUVAL DANIEL
29/11/2022 u 20:59 h
Dan portalDan portal

Sjajna igra Budućnost Volija i pobjeda u Tel Avivu

"Plavi" zasluženo slavili u meču sa Hapoelom. Kameron Rejnolds u prvoj četvrtini trojke šutirao 5-5

Fantastična igra Budućnost Volija, možda i najbolja ove sezone u Evrokupu, i zaslužena pobjeda u Tel Avivu protiv Hapoela 70:64 (26.14, 14:18, 15:19, 15:13).

Domaćin je uspio samo da izjednači na početku meča na 2:2, a ostatak je protekao u dominaciji gostiju.

Posebno dobro su igrali u prvoj i početkom druge dionice, kada su stigli do maksimalnih plus 14 (35:21).

Igrači Hapoela su nakon toga počeli da tope minus i u 31. minutu su prišli na 53:55 i činilo se da nas čeka neizvjesna završnica.

"Plavi" su tada pojačali igru u odbrani, u napadu su tražili sigurna rješenja, odlijepili su se na 68:57 za rutinski završetak meča.

Ovo je za Budućnost Voli četvrta pobjeda u Evrokupu, a treća na gostovanjima.

Prethodno su dobili Slask Vroclav i London.

Kameron Rejolds je dao 22 poena, a od čega 17 u prvoj četvrti i pet trojki iz pet pokušaja.