Sa meča SC Derbi - Zvezda / - FOTO: KK SC DERBI/FILIP ROGANOVIć.
04/12/2022 u 18:50 h

Studenti izgubili od Zvezde u "Morači"

Košarkaši SC Derbija poraženi su od Crvene zvezde u "Morači" 92:76 u meču 9. kola ABA lige

To je podgoričkom sastavu bio peti poraz uz četiri pobjede, dok je Zvezda ostvarila sedmu pobjedu uz jedan poraz, ali i jedan meč manje.

Zvezda je već od prve četvrtine imala prednost i taj period dobila rezultatom 26:21.

Beogradski klub je uvećao prednost u drugom periodu, pa su gosti na poluvremenu vodili 49:39.

Uslijedila je potpuno neizvjesna treća četvrtina jer su se Studenti vratili rezultatski trojkama, pa je Zvezda pred odlučujući period imala samo pola koša prednosti 68:67.

Ipak, iskustvo gostiju došlo je do izražaja u poslednjem periodu kada su dobrim šutevima crveno-bijeli ponovo povratili prednost i došli do pobjede.

U podgoričkom sastavu najbolji je bio Loren Džekson sa 15 poena, Flečer Megi je dodao 14, a Tomislav Ivišić 11.

Kod Zvezde se istakao Nemanja Nedović sa 16 poena, dok je Branko Lazić dodao 13.

26. april 2024 15:29