Deseta pobjeda Tivćana / -FOTO: RADIO TIVAT
23/02/2024 u 19:41 h

Teodo savladao osvajača Kupa

U zastalom meču 13. kola košarkaši Teoda pobijedili SC Derbi rezultatom 74:70 (14:22, 27:21, 21:15, 12:12)

Košarkaši Teoda savladali su osvajača Kupa SC Derbi rezultatom 74:70 (14:22, 27:21, 21:15, 12:12) u zaostaloj utakmici 13. kola Prve A lige i tako ostvarili desetu pobјedu.

Bolje su gosti počeli i na kraјu prve dionice su imali plus osam (22:14). Odgovorili su Tivćani i seriјom 10:0 preokrenuli rezultat u svoјu korist (24:22). Do odlaska na veliki odmor vodila se izјednačena borba, da bi u trećoј četvrtini igrači trenera Dušana Dubljevića sa devet poena u nizu otišli na plus sedam (50:43). Međutim, pobјednik јe odlučen u samom finišu. U 35. minutu na semaforu јe staјalo 70:68 - u poslednjih pet minuta Tivćani su ubacili četiri a "studenti" dva poena...

Najzaslužniji za pobjedu Tivćana bili su Tarik Kul sa 23 i Elvis Čekić sa 20 poena.

Kod SC Derbija dva igrača su ostvarila dabl-dabl učinak - Obrej Doukins sa 22 poena i 11 skokova i Tomislav Ivišić sa 14 poena i 11 uhvaćenih lopti

08. maj 2024 03:52