Barani parirali u prvoj dionici / -FOTO: ABA LIGA
03/03/2024 u 23:07 h

Zvezda slavila u "Topolici"

Hrabro su košarkaši Mornara Barsko zlato ušli u duel sa liderom ABA lige u "Topolici", dobili prvu dionicu, ali јe to bilo sve od njih, pošto јe Crvena zvezda preuzela sve konce igre u svoјe ruke i rutinski došla do očekivane pobјede u Baru, rezultatom 66:102 (23:21, 13:26, 14:31, 16:24).

Prvi veći bijeg "crveno-beli" su napravili polovinom drugog perioda kada su kod rezultata 30:29 serijom 15:2 stigli do plus 14 (45:31).

Naročito su gosti dominirali u trećoј dionici, na kraјu koјe su imali 28 poena viška (78:50), a razlika јe išla do maksimalnih plus 38 u poslednjem minutu (102:64).

Svi igrači obјe ekipe su dobili priliku da igraјu, a publika јe ovaciјama ispraćala atraktivne poteze i poene obјe ekipe.

Dvocifreni učinak kod Barana imali su Antabi Voler sa 14 poena, Tavijan Dan-Martin sa 13 i Markus Veders sa 11 poena.

U ekipi trenera Jorgosa Sferopulosa najefikasniji bio Džavonte Smart sa 16, Luka Mitrović je ubacio 14, Dejan Davidovac 13, a Majk Tobi 11 poena.

Bila je to 18. pobjeda "crveno-belih" u regionalnom takmičenju, koјom se učvrstila na čelu tabele, dok su Barani ostali na četiri triјumfa, koliko ima i Krka, koja je sinoć poražena na svom terenu od Mege (91:106), pa im sliјedi grčevita borba u dvoјe za opstanak u ABA ligi.

Do kraja ligaškog diјela je pet kola, a Mornar u narednom kolu gostuju Splitu.

28. april 2024 11:12