Други меч на програму у суботу у Сарајеву / - фото: АБА/КК Сплит
12/05/2021 u 22:02 h

Кадија довео Сарајлије корак од АБА лиге

Спарси савладали Сплит у гостима у првом мечу плеј-офа за попуну елити. Пресудила јака одбрана гостију у последњој четвртини. Реванш у Сарајеву у суботу

Црногорски кошаркашки тренер Мијо Кадија довео је Спарсе на корак од АБА лиге.

Сарајлије су на Грипама савладале Сплит 76:70 (26:22, 23:24, 13:16, 14:8) у првоj утакмици плеј-офа за попуну елитног ранга регионалне кошарке.

Жути су на седам минута до краја имали три поена предност (67:64), али су Кадијини изабраници серијом 7:0 преокренули резултат и у последња три минута контролисали дешавања на паркету.

Друга утамица је на програму у суботу од 18.30 часова у Сарајеву.

Уколико Спарси славе по први пут ће играти у АБА лиги, док ће у супротном одлучивати мајсторица у Сплиту.

Дошли смо у Далмацију преморени након плеј-офа АБА 2 лиге и хендикепирани одсуством два играча. Треба овим момцима одати признање како су се борили против, на папиру, квалитетнијег и искуснијег Сплита. Не смијемо помислити да смо завршили посао. Очекује нас много тежи посао у Сарајеву. Пробаћемо да направимо још једно изненађење и остваримо велики успјех, иако је већ ово историјски успјех клуба – казао је Кадија са закључком да је превагу донијела агресивна одбрана његове екипе у последњој четвртини.

Госте је у Далмацији предводио Кенан Камењаш са 19 поена, а одличну подршку је имао у Алимиру Хасандићу, који је убацио 14, те бившем кошаркашу Партизана, Амари Гегићу, који је постигао 12 поена.

Идентичан поентерски учинак као Камењаш је на другој страни имао Марко Луковић.

13. jun 2024 14:33