Japanski fudbaleri / - FOTO: TWITTER/WORLD CUP
23/11/2022 u 15:59 h

Još jedan šok na Mundijalu, bivši igrač Partizana srušio Njemačku i donio Japanu istorijski trijumf!

Fudbaleri Njemačke poraženi su od Japana 2:1 u meču 1. kola grupe E Svjetskog šampionata u Kataru

Popularni "Panceri" osim postignutog gola imali su i još nekoliko izglednih šansi, ali su na kraju pognute glave napustili teren.

Nakon jučeranje pobjede Saudijske Arabije nad Argentinom i danas smo vidjeli jedno istorijsko iznenađenje.

Njemci su bili bolji u prvom poluvremenu, a do pogotka su došli preko Ilkaja Gindogana koji je pogodio sa penala u 33. minutu.

Njemcima je u finišu poluvremena poništen pogodak Leona Gorecke zbog ofsajda.

U nastavku je sve prštalo. Njemci su pogađali okvir gola preko Gindogana, Gnabri je bio blizu pogotka, ali je mreža mirovala.

Kolosalnui šansu za Japan propustio je Hiroki Kasai u 73. minutu.

Samo dva minuta kasnije "Samuraji" su uspjeli da poravnaju rezultat i to zahvaljujući golu Ricua Doana.

U 83. minutu uslijedio je potpuni šok jer je Japan stigao do preokreta kada je pogodio bivši vezista Partizana Takuma Asano na dodavanje Koa Itakure.

Pokupavali su Njemci u preostalom vremenu da dođu bar do remija, ali to im nije pošlo za rukom.

U drugom meču ove grupe večeras od 17 sati igraju Španija i Kostarika.

26. april 2024 18:04