Kristijano Ronaldo / - FOTO: SELECAOPORTUGAL/TWITTER
28/11/2022 u 21:59 h

Portugal u osmini finala, Urugvaj se "vadi" u poslednjem kolu

Fudbaleri Portugala savladali su Urugvaj sa 2:0 u derbi meču 2. kola grupe H Svjetskog šampionata

Ovom pobjedom Portugalci su obezbijedili plasman u osminu finala, dok Urugvaj u psolednjem kolu ima težak zadatak da savladana Ganu.

Pobjeda bi Urugvaju donijela osminu finala, ali pod uslovom da Portugal dobije Južnu Koreju.

U prvom poluvremenu nije bilo naročito zanimljivo, a najbolju šansu u tom dijelu igre imao je Urugvaj i to u 32. minutu kada je Rodrigo Bentankur šutirao nakon solo akcije, ali je Diogo Kosta odlično intervenisao.

Za Portugal je drugo poluvrijeme počelo na najbolji mogući način.

Igrao se 54. minut kada je Bruno Fernandeš odlično ubacio loptu, a činilo se da je Kristijano Ronaldo sproveo u mrežu. Ipak, snimak je pokazao da je Bruno sproveo u mrežu.

Veliku priliku za Urugvaj propustio je Maksi Gomez u 75. minutu kada je posle odličnog šuta pogodio stativu.

Samo tri minuta kasnije još jedna velika prilika za Urugvajce, ali je ovoga puta promašio iskusni Luis Suarez.

Konačnih 2:0 za Portugal postavio je Bruno Fernandeš sa penala u 91. minutu.

U poslednjem kolu Urugvaj će igrati protiv Gane, dok će Portugalci snage odmjeriti sa Južnom Korejom.

Portugal sada ima šest bodova, Gana tri, a Južna Koreja i Urugvaj po jedan.

26. april 2024 04:20