Radost rukometašica Crne Gore / -FOTO: Srđan Boljević
03/03/2024 u 19:36 h
D.M.D.M.

Crna Gora savladala Srbiju i osigurala prvo mjesto

Dva kola prije kraja, "lavice" završile posao u kvalifikacijama za EP

Drugi put u tri dana, rukometašice Crne Gore su savladala Srbiju i osigurale prvo mjesto u grupi 6 kvalifikacija za EP.

U Zrenjaninu je u četvrtak bilo 31:30, a večeras u "Bemaks areni" 26:25 (14:14).

Utakmica je riješena u samom finišu, tačnije nešto više od tri minuta prije kraja, kada je Matea Pletikosić iskoristila sedmerac za 26:24.

Do tog momenta vodila se velika borba.

image

Radost rukometašica Crne Gore

Ekipe su se smjenjivale u vođstvu. Na poluvremenu je bilo 14:14.

U nastavku je Srbija zaigrala bolje i u dva navrata je imala plus dva (15:17, 16:18), ali su "lavice" u 48. minutu preokrenule (22:21).

Do kraja igra gol za gol, a Ameli Antigre je sa tri odlične intervencije omogućila Crnoj Gori da stigne do trijumfa teže nego što se očekivalo uz podršku pune dvorane.

image

Tatjana Brnović

Ostalo je da Crna Gora odigra još duel sa Turskom u gostima i protiv Bugarske kući, pred Ulm i kvalifikacije za OI.

Tako su izabranice Bojane Popović dva kola prije kraja osigurale prvo mjesto i bolji šešir pri žrebu grupa za EP, čiji će domaćini biti Mađarska, Austrija i Švajcarska.

Tatjana Brnović je bila najefikasniji u selekciji Crne Gore sa sedam pogodaka.

Matea Pletikosić i Dijanja Mugoša su dale po četiri, a Anastasija Marsenić i Ivona Pavićević po tri.

U redovima Srbije, po pet golova su dale Sanja Radosavljević, Anđela Janjušević i Jovana Jovović.

27. april 2024 07:37