Ubjedljiv poraz Budućnosti / -FOTO: DEJAN STARčEVIć
10/02/2024 u 19:46 h

Dobrih 25 minuta, pa potpuna nemoć "plavih"

Odenze slavio ubjedljivu pobjedu (33:17) i opravdao ulogu favorita

Nemoć rukometašica Budućnost Bemaksa u posljednjem meču Lige šampiona ove sezone u Podgorici - Odenze je očitao lekciju "plavima" i nanio im deseti poraz u elitnom takmičenju.

Desektovani i podmlađeni podgorički tim koji je u odsustvu Bojane Popović koja ima temperaturu sa klupe vodila Maja Savić parirao je odlično u prvih 25 minuta dok je bilo snage, imao i vođstvo (13:11), a onda se igra potpuno raspala. Do kraja na terenu je postojao samo jedan tim - danski sastav je ostvario još ubjedljiviju pobjedu (33:17) nego kod kuće (39:24).

Koliko je Budućnost Bemaks bila nemoćna u nastavku najbolje potvrđuje podatak da je postigla samo četiri gola.

Najefikasnija u ekipi Budućnost Bemaksa bila je Jelena Vukčević sa sedam pogodaka, dok je Tanja Ivanović postigla tri. Odenze su do trijumfa predvodile Andrea Hansen sa sedam i Maren Ardal sa pet pogodaka.

Posljednji meč u Ligi šampiona ove sezone "plave" će odigrati narednog vikenda protiv Bitighajma u Njemačkoj.

02. maj 2024 08:38