Sa meča Italija - Španija / - FOTO: FINA
03/07/2022 u 21:18 h

"Furija" nakon peteraca i drame savladala Italiju, Špancima svjetski vaterpolo tron

Vaterpolisti Španije novi su prvaci svijeta

Španci su večeras u velikom finalu nadigrali Italiju u Budimpešti sa 15:14 nakon peteraca. Rezultat u regularnom toku bio je 9:9.

Popularna "Furija" je većim dijelom meča vodila, ali se Italija vratila u samom finišu nakon čega su se šutirali peterci.

Prva četvrtina je bila zaista zanimljiva, imali su Italijani 3:1, ali su se Španci vratili poravnali na 3:3.

"Furija" je fantastično odigrala drugu četvrtinu, postigla tri gola, nije primila nijedan i sa 6:3 vodila na poluvremenu.

Uspjela je Italija u trećoj četvrtini da se približi, pa je rezultat pred poslednji kvartal bio 8:6 u korist Španaca.

Prava drama uslijedila je u poslednjem periodu, imala je Španija 9:6, ali se onda Italija sa tri gola vratila i na dva minuta do kraja poravnala na 9:9. Taj rezultat je i ostao do kraja, pa su se izvodili peterci.

Španci su bili uspješniji u izvođenju peteraca, dva puta Italijani su promašivali, jednom Španci, a "Furija" je na kraju slavila 6:5 i ukupnih 15:14.