Mijač zaustavljen u četvrtfinalu / -FOTO: KSCG
08/05/2024 u 13:08 h

Mijač i Mraković bez medalje

Crnogorski kataši, Vladimir Mijač i Mila Mraković, bez medalje završili su pojedinačni nastup na seniorskom karate prvenstvu Evrope u Zadru.

Mijač je, uprkos dobrom nastupu i dvije pobjede, zaustavljen u četvrtfinalnom meču. On je na startu ubjedljivo pobijedio Grka Mariosa Lamprinosa Markesinisa 38,8 – 36,7, dok je u drugom kolu eliminisao Mađara Botonda Nađa 40,0 – 39,70.

Uslijedio je meč za polufinale protiv Šveđanina Entonija Vua i poraz 40,7-40,5. Šveđanin nije uspio da se domogne finala, čime je takmičaru Bara zatvorio vrata repasaža.

U ženskoj konkurenciji, Mraković je na startu izgubila od Grkinje Argonite-Georgije Ksenou 38-34,2.

U nastavku prvog takmičarskog dana na tatami će Nemanja Mikulić (do 75), Nikola Malović (do 84), Nemanja Jovović (preko 84), Tina Vujadinović (do 61), Vasilisa Bujić (do 68) i Milena Jovanović (preko 68).