Magdeburg skinuo Katalonce sa trona / -FOTO: EHF
17/06/2023 u 18:14 h

Ništa od het-trika Barse, Magdeburg ponovo koban

Njemački tim nakon boljeg izvođenja sedmeraca savladao Barselonu rezultatom 40:39

Evropa će dobiti novog rukometnog vladara - u prvom polufinalu F4 u Kelnu Magdeburg je nakon boljeg izvođenja sedmeraca savladao Barselonu rezultatom 40:39, pošto je nakon 70 minuta igre bilo 38:38.

Njemački im ponovo je bio koban za Katalonce kao i na posljednja dva Super glouba u Dohi i spriječio najrtrofejniju svjetsku ekipu da kompletira het-trik u "Lankses areni". U dramatičnom duelu desni bek Magdeburga Kaj Smits je na sedam sekundi do kraja postigao gol i odveo meč u prdužetke. Ni nakon dodatnih 10 minuta nije bilo pobjednika, da bi u penal ruletu Magdeburg bio uspješniji. Tim Hornke i Smits u prve dvije serije bili su sigurni, a jedini je za Barsu pogodio Aleiš Gomes-Abeljo. Hampus Vane, Melvin Ričardson i Dika Mem su prebacili gol nakon šuteva od podloge, dok je Majk Jensen odbranio šut Ludovika Fabregasa u petoj seriji, pa će Magdeburg sjutra protiv Pari Sen Žermena ili Kielcea pokušati da osvoji četvrtu titulu, a prvu u Kelnu.