Druga pobjeda Galeba nad gradskim rivalom / -FOTO: SPORTBAR
10/03/2023 u 19:56 h

Odbojkašice Galeba Liko Soho Group slavile u derbiju 16. kola EPCG Superlige

"Galebice" za 85 minuta savladale gradskog rivala Luku Bar rezultatom 3:1 (25:16, 25:21, 19:25, 25:22)

Odbojkašice Galeba Liko Soho Group savladale su gradskog rivala Luku Bar u derbiju 16. kola EPCG Superlige rezultatom 3:1 (25:16, 25:21, 19:25, 25:22).

Galebice su u drugom ovosezonskom derbiju zasluženo slavile poslije 85. minuta efektivne igre i stigle do druge pozicije na tabeli i učinka od 13 pobjeda i 3 poraza, koliko ima i Luka Bar na trećem mjestu.

Gradski rivali su još jednom opravdali očekivanja ljubitelja odbojke, prije svega velikom borbenošću, a potom i dešavanjima na terenu. Domaće" su poslije dva uvodna seta imale velikih 2:0, a naročito su bile dominantne u uvodnom dijelu igre. U drugom setu Luka Bar je bolje počela, povela 12:7, da bi Galeb serijom (10:4) uspio da dođe do preokreta 17:16, a kasnije povedu 22:19. "Sirene" su uspjele još jednom da se "vrate" na 22:21, ali je Galeb preko Andree Laković, Teodore Čavić i Natalije Vlaović uspio da dođe do drugog seta 25:21.

Luka Bar je uzvratila u trećem dijelu igre. Razigrale su se Nevena Vidojević i Anastasija Petričenko, pa su "gošće" od starta ovog seta bile u "igri". Povela je Luka Bar 11:7, Galeb ih stigao na 11:11, a rezultatska "klackalica" bila je sve do rezultata 20:19 za "sirene". Ipak, pulenke Vladimira Milačića su odigrale mnogo bolje finiš seta i poenima Nevene Vidojević i Kristine Božović smanjile prednost rivalki na 2:1 (25:19).

Četvrti set bolje otvara Luka Bar. Povele su 6:1, ali je Galeb serijom (11:3) stigao do preokreta 12:9.

To je bila samo najava još neizvjesnijeg seta, nego što je to bio prethodni. Galeb je dolazio u još par navrata do tri poena, Luka Bar stizala, da bi izabranice Petra Kokovića set a time i meč prelomile pri rezultatu 23:22, kada su sa dva uzastopna poena došle do važne pobjede 25:22, odnosno 3:1.

03. maj 2024 04:44