Sa jednog od mečeva selekcije / - FOTO: WATERPOLO.HU
23/06/2022 u 20:35 h

Pobjeda uz dosta muke: Crna Gora nakon velike borbe savladala Gruziju!

Vaterpolisti Crne Gore savladali su Gruziju sa 10:9 u meču drugog kola grupe A Svjetskog šampionata

Ovim trijumfom "Ajkule" su osigurale plasman u osminu finala.

Neočekivano, Crna Gora je odigrala jako neizvjestan meč sa gruzijskom selekcijom.

Naša reprezentacija odlično je započela meč i prvu četvrtinu dobila rezultatom 4:1.

Drugi period protekao je apsolutno u dominaciji Gruzijaca koji su sa 3:0 stigli do 4:4 i to je bio rezultat na poluvremenu.

Naša selekcija odlično započinje treću četvrinu, vodili smo 7:4 i 8:5, ali su Grzijci smanjili, pa je rezultat pred poslednji kvartal bio 8:7 za naše.

Gruzijci poravnavaju na 8:8, ali naša selekcija sa dva brza gola stiže do 10.8.

Smanjuju Gruzijci na 10:9, a onda su u poslednjim sekundama imali napad za poravnanje, ali je Lazović sjajno odbranio šut Jelače.

Najzaslužniji za pobjedu Crne Gore bio je odlični Bogdan Đurđić koji je postigao četiri gola.

U narednom kolu Crna Gora će u subotu igrati protiv Brazila.

Izabranici Vladimira Gojkovića imaju priliku da ostvare prvi trijumf na svjetskoj smotri vaterpola.

"Ajkule" su u prvom kolu izgubile od domaćina šampionata Mađarske u Budimpešti 12.8.

Ako je poraz protiv Mađarske bio očekivan, tako isto se priželjkuje i pobjeda protiv Gruzije jer Crna Gora u ovom meču objektivno i jeste favorit.

Gruzini su u prvom kolu savladali Brazil 14:10 i svakako da nisu nimalo naivan rival.

27. april 2024 06:11