Драма са Хеленима / - фото: ЦЕВ
08/05/2021 u 15:49 h

Хелени славили послије драме

Одбојкаши Црне Горе поражени су од Грчке послије тај-брека 2:3 (25:17, 20:25, 19:25, 25:23, 14:16) у другом колу турнира Ф групе квалификација за Европско првенство

Први сет је био неизвјестан до резултата 10:10, када су серијом 3:0 „црвени” најавили одвајање.

У другом сету су изабраници Вељка Башића били у егалу до 16:16, када су се Грци серијом 4:1 одлијепили и касније изједначили резултат у сетовима.

Водили су Црногоци у трећем сету 13:10, али су дозволили ривалу да веже четири поена и преокрене (13:14),  а при резултатау 15:16 да се новом серијом 5:0 тотално одлијепи (21:15) и касније преокрене резултат у сетовима.

У сличном смјеру је ишао наредни период.

Након одличног старта (5:2), те вођства у каснијој фази сета (18:16), опет су црногорски одбојкаши дозволили Хеленима да преокрену на 18:19.

Овог пута су нашли одговор и изборили тај-брејк.

У одлучујем сету Башићеви момци су диктирали темпо до резултата 11:9, када су дозволили Грцима серију 3:0. Међутим, Иван Звицер и Војин Ћаћић су брзо вратили тас на вагу „црвених”, имали су Црногорци и меч лопту, али је Грчка везала три поена и узела два бода.

Поново је најефикаснији у екипи Црне Горе био Александар Минић са 22 поена.

На другој страни је Атанасиос Протопсалтис убиљежио поен више.

Црногорци наступ у Грузији завршавају у недјељу у 16.30 сати, утакмицом са домаћином.

Други турнир је на програму од 14. до 16. маја у Подгорици.

Пласман на шампионат Старог континента избориће побједник групе, док ће другопласирани морати да чека расплет у осталих шест група како би знао да ли ће бити међу пет најуспјешнијих другопласираних селекција.

19. maj 2024 09:08