Karlos Alkaras / -FOTO: EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO
15/11/2023 u 16:18 h
Dan PortalDan Portal

Alkaras protiv Rubljova stigao do prve pobjede na završnom mastersu

Španac slavio sa 7:5, 6:2

Španski teniser Karlos Alkaras ostvario je prvu pobjedu u karijeri na završnom mastersu.  Do trijumfa je stigao protiv Andreja Rubljova kojeg je savladao u dva seta – 7:5, 6:2, posle 75 minuta igre.

Obećavao je ovaj susret da će biti jedan od najboljih mečeva u dosadašnjem dijelu turnira u Torinu, ako ne i najbolji u izuzetno jakoj konkurenciji. Obojica su sjajno servirala, nisu ispuštali poene kada bi ubacili prvi servis, ne zna se ko je bolje igrao forhende i sve to zajedno nam je donelo neke sjajne razmjene. Činilo se da ni jedan ni drugi neće moći ni da pomisle na brejk, ali se u devetom gemu Rubljov dozvolio Alkarasu da prvi dođe do prilike za isti. Dopustio je Alkarasu u narednom servis gemu još dvije, a drugu nakon očajnog drugog servisa, vjerovatno i najsporijeg na ovom turniru. Malo je bilo i to, pa je potom poslao i lopticu u aut za brejk u 11. gemu za 6:5. Na to se nadovezala i jedna greška linijskog sudije, posle čega je usledio mali nervni slom Rubljova. Da je barem stao na vrijeđanju sudije i bacanju reketa, Rus je nastavio u drugom setu tako što je drškom reketa nekoliko puta intenzivno udario po koljenu i raskrvario ga. Posle osvajanja prvog seta, Alkaras je vezao i peti gem u nizu, brejknuo Rubljova na startu drugog seta i praktično već tada slavio na ovom meču.

Alkaras za dva dana igra protiv Danila Medvedeva u poslednjem kolu, dok će Rubljov na megdan Aleksanderu Zverevu.

28. april 2024 18:02