Endi Marej / - FOTO: AUS OPEN/TWITTER
19/01/2023 u 18:06 h
DAN portalDAN portal

Epski okršaj trajao pet sati i 49 minuta, Marej nakon preokreta srušio Kokinakisa!

Britanski teniser Endi Marej savladao je Australijanca Tanasija Kokinakisa sa 3:2 u drugom kolu Australijan opena

Britanski as nadigrao je Kokinakisa rezultatom 4:6, 6:7 (4:7), 7:6 (7:5), 6:3, 7:5.

Nestvaran meča odigrala su dvojica tenisera, a njihov okršaj trajao je pet sati i

U prvom setu Kokinakisu je bio dovoljan jedan brejk i to onaj u petom gemu za vođstvo 3:2, da bi do kraja odservirao dobro i sa 6:4 stigao do 1:0.

Kokinakis je prvi do brejka stigao i u drugom setu za vođstvo 5:4, ali nije uspio da odservira za set jer je Marej uzvratio brejkom i poravnao na 5:5.

Taj period igre riješen je u taj brejku u kome je Australijanac slavio 7:4 i došao do 2:0.

Imao je Kokinakis na početku trećeg seta brejk brednosti i vodio 2:0, ali je Marej uzvratio i poravnao na 2:2. Ponovo je Tanasis odservirao dobro, pa došao do brejka i poveo 4:2.

Nije uspio Kokinakis da mirno privede meč kraju jer mu je Marej uzeo brejk, a onda uspio i da poravna na 5:5. Posle toga su oba odservirali dobro, pa se posle 6:6 ponovo ušlo u taj brejk.

I tu je ponovo viđena prava drama u kojoj je Mrej sa 7:5 stigao do osvajanja seta.

Na krilima tog povratka Marej je odigrao i četvrti set u kome je uspio da dođe do brejka u šestom gemu za 4:2, a onda i da odservira za 6:3 i dođe do nevjerovatnih 2:2.

Epska borba odigrala se i u odlučujućem petom setu. Brejkova nije bilo sve do 11. gema kada je Marej oduzeo servis rivalu i poveo 6:5, a zatim i odservirao za 7:5 i konačnu pobjedu.

Marej će u sledećem kolu igrati rpotiv Španca Pabla Karenja Buste.

04. maj 2024 11:31