Iga Švjontek / EPA-EFE-FOTO: EPA/LUKAS KABON
08/10/2022 u 19:58 h

Krejčikova i Švjontek u finalu Ostrave

Domaća teniserka u polufinalu savladala Elenu Ribakinu, a Poljakinja je bila bolja od Ruskinje Ekaterine Aleksandrove

Za trofej u Ostravi boriće se češka teniserka Barbora Krejčikova i Poljakinja Iga Švjontek.

Barbora Krejčikova je odbranila čast domaćih teniserki u Ostravi i plasirala se u finale ovog turnira.

A nije bilo lako, u polufinalu protiv Kazahstanke Elene Ribakove prilično se namučila, do trijumfa je došla poslije preokreta – 3:6, 7:6 (7:4), 6:4.

Izdržala je poslije izgubljenog prvog seta Krejčikova pritisak, u drugom niti jedna teniserka nije ovoj drugoj oduzela servis, ali je Čehinja bila prilično koncentrisana u taj-brejku, u kojem je došla do izjednačenja.

U trećem setu, Krejčikovoj je bio dovoljan jedan brejk, onaj iz devetog gema.

Iga Švjontek je u polufinalu, takođe,  slavila posle tri seta protiv Ruskinje Ekaterine Aleksandrove – 7:6 (7:5), 2:6, 6:4. Mogla je Poljakinja i lakše do prvog seta, imala je brejk loptu u petom, potom i u 12. gemu, oba puta Aleksandrova se spasila. Ali, u taj-brejku Iga je bila čvršćih nerava.

Ruskinja je uzvratila u drugom setu, u kojem je čak tri puta oduzela servis Poljakinji, ali je Švjontek sve greške ispravila u trećem setu, kad je u sedmom gemu načinila brejk, ispostavilo se da je to bilo dovoljno za finale.

16. maj 2024 15:56