Sa Novakovog meča na Vimbldonu / - FOTO: WIMBLEDON/TWITTER
27/06/2022 u 17:12 h

Novak odbranu titule na Vimbldonu počeo pobjedom nad opasnim Korejcem

Treći teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Vimbldona

Novak je danas u odbranu titule u Londonu krenuo pobjedom nad Južnokorejcem Sunvu Kvonom 3:1, po setovima 6:3, 3:6, 6:3, 6:4.

Teže nego što se očekivalo Novak je stigao do druge runde protiv igrača koji zauzima 81. poziciju na ATP listi.

U prvom setu prvi do brejka stigao je Kvon i poveo sa 3:1. Ipak, Novak je oduzeo servis rivalu i poravnao na 3:3, a zatim još jednom došao do brejka za vođstvo 5:3, pa sigurno odservirao za 6:3 i 1:0.

Korejac je odlično odigrao drugi set u kome je oduzeo servis Novaku u četvrtom gemu za 3:1, a onda zahvaljujući sigurnim servis gemovima sa 6:3 stigao do 1:1 u setovima.

Srpski as konsolidovao je igru u trećem seta, stigao do brejka kada mu je najviše bilo potrebno za 5:3 i sa sigurnim servisom došao do 6:3 i 2:1 u setovima.

Novak je u četvrtom setu oduzeo servis rivalu i poveo 3:2. To se ispostavilo ka ključno jer je Srbin do kraja odservirao dobro i sa 6:4 došao do konačnih 3:1.

Đoković će u drugom kolu igrati sa pobjedikom duela Tanasis Kokinakis - Kamil Majčržak.

26. april 2024 15:12