Velika pobjeda Zvereva / EPA-EFE-MAST IRHAM
24/01/2024 u 15:35 h
D.K.D.K.

Zverev izbacio Alkarasa za drugo polufinale u Melburnu

Velika pobjeda Njemca koji će igrati protiv Danila Medvedeva

Drugi put u karijeri Aleksander Zverev plasirao se u polufinale Australijan opena - sjajnom igrom Njemac je u posljednjem četvrtfinalu srušio Španca Karlosa Alkarasa 6:1, 6:3, 6:7, 6:4 i zakazao okršaj protiv Danila Medvedeva.

Zverev je imao priliku da meč završi u tri seta,  razbijao je Alkarasa, servirao za maksimalnu pobjedu, ali je Španac uspio da vrati brejk, potom da dobije taj-brejk i produži meč. Ipak, nije imao snage za potpuni preokret. Zverev je u 10. gemu četvrtog seta napravio brejk, a potom sigurno odservirao za veliku pobjedu nakon tri sata i osam minuta, prvu protiv Top 5 igrača na grend slemovima.

Naјbolji teniser svijeta Novak Đoković zadržaće tako prvo mjesto na ATP listi bez obzira na rezultat na ovogodišnjem Australiјan openu. Đoković će u polufinalu Australiјan opena u petak igrati protiv Italiјana Јanika Sinera. Srpski teniser brani titulu u Melburnu.

27. april 2024 12:01