22/02/2023 u 15:37 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
StoryEditor

Uručena priznanja crnogorskim spasiocima; Abazović: Položili ste ispit humanosti

Vi ste pokazali karakteristiku koja se često zanemaruje u našem društvu - da smo najbolji kada je najteže. Onda nestaju sve razlike, solidarnost i mobilnost je na visokom nivou, sva spremnost svih ljudi je na visokom nivou, kazao je Abazović

Sveta knjiga kaže: ko spasi jedan život spasio je cijelo čovječanstvo. Znajte da ste za vijek vjekova, kod svakog dostojanstvenog čovjeka, položili ispit humanosti i neka to služi na čast i vama i vašim porodicama i državi Crnoj Gori, kazao je predsjednik Vlade Crne Gore dr Dritan Abazović, na početku svog obraćanja crnogoskim vatrogascima-spasiocima kojima je upriličen prijem u Vili Gorica povodom uspješno realizovane akcije izvlačenja povrijeđenih i stradalih u regionu Turske koji je pogodio katastrofalni zemljotres.

Naši spasioci su, kako je na prijemu upriličenom u Vili Gorica ocijenio premijer Abazović, djelovali krajnje profesionalno i odgovorno i u skaldu sa svim profesionalnim standardima, u rangu sa svim drugim svjetskim službama koje su pritekle u pomoć.

- Vi ste pokazali karakteristiku koja se često zanemaruje u našem društvu - da smo najbolji kada je najteže. Onda nestaju sve razlike, solidarnost i mobilnost je na visokom nivou, sva spremnost svih ljudi je na visokom nivou, kazao je predjednik Vlade.

On se zahvalio crnogorskim spasiocima, vatrogascima i članovima MUP-a što su svojim primjerom i djelovanjem učinili da se Crna Gora osjeća ponosno.

- Osim ovog simboličnog priznanja koje vam uručujemo očekujte da će te biti nagrađeni i u finansijskom smislu jer država na ovo što ste vi uradili gleda sa velikim respektom, kazao je predjednik Vlade, dodajući da će se pomoć prijateljskoj Republici Turskoj nastaviti u kontinuitetu i da bi uskoro trebalo očekivati slanje humanitarne pomoći.

Ministar unutrašnjih poslova Filip Adžić kazao je da ljudi koji nose uniformu čine poseban dio društvo i predstavljaju one koji vijede, mogu i smiju više.

- Posebno je značajno da ste spasili ljudske živote, da je vaša misija uspješno okončana i da su građani Crne Gore ponosni na vas. Državi ostaje obaveza da unaprijedi uslove za rad spasilaca, da omogućimo da imate više treninga, bolju opremu i bolje uslove za rad, kazao je ministar Adžić.

Zahvaljujući se na pomoći crnogorskom narodu i državi ambasador Republike Turske u Crnoj Gori Bariš Kalkavan je, obraćajući se spasiocima i vatrogascima, rekao da su oni veliko srce crnogorskog naroda.

- Od momenta dobijanja informacije o katastrofi koja je zadesila našu zemlju i kontakta sa Vladom i njenim resorima imali smo od države Crne Gore i crnogorskog naroda naijskreniju i nevjerovatnu pomoć, kazao je ambasador Kalkavan.

image
- VLADA CG
image
- VLADA CG
image
- VLADA CG
image
- VLADA CG
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
27. septembar 2023 21:19