Oteli ga i mučili da prizna atentat * Dok ne dobiju koncesiju, ne daju 2,65 miliona * Za premijerovog sina godina traje duplo * Jovetića imenovali uprkos odluci suda * Oteli ga i mučili da prizna atentat * Srbiju ćemo odbraniti od velikih sila * Dražen Baković spreman za još pet stolica
  Izdanje: 16-02-2018

Kenan Hrapović, ministar zdravlja:
Nijesmo zadovoljni ni pozivom ljekara, niti odzivom žena na skrininge u Podgorici, a kod ginekologa ne ide 58.000 žena.

Jednog dana učiteljica je zadala da se napiše sastav koji sadrži riječ: ananas. Perica je napisao:
– Moj tata je primio platu, napio se i sve potrošio, a na nas nije mislio.

Unuk u posjeti kod babe:
– Bako, ima li kod tebe WiFi?
– More, ima da jedeš to što ima, nemoj da mi tu izvoljevaš!

„Kralj” slavi, Liverpul silan
Nastavak prestižne Lige šampiona donio je zanimljive duele. Juventus i Totenhem su remizirali 2:2 poslije drame Torinu, dok je Mančester siti protutnjao Bazelom (4:0), ali je derbi osmine finala sinoćnji sudar branioca trofeja Reala iz Madrida i jednog od najozbiljnijih pretendenata na evropsku krunu, Pari Sen Žermena. Sa pažnjom je čekan najskuplji duel u istoriji fudbala i okršaj dvije najveće zvijezde španskog i francuskog velikana, Kristijana Ronalda i Nejmara. „Kraljevi” igraju sezonu za zaborav i spas traže u elitnom takmičenju, koje su osvojili prethodne dvije godine, dok su Parižani ljetos na Nejmara i Mbapea potrošili preko 400 miliona evropskih novčanica i žarko žele srebrni trofej.
Počelo je žestokom ofanzivom zvaničnog prvaka Evrope, koja je dugo trajala, ali bez konkretnog rezultata. Uzvraćali su i gosti iz opasnih kontri, a onda su uslijedile prilike domaćina, od kojih je najbolju u 28. minutu imao Ronaldo. Portugalac je istrčao sam ispred Areole, koji je uz dosta sreće spasio svoju mrežu. Uspavala se odbrana Madriđana u momentima kada se čekao njihov pogodak, što je iskoristio Rabio u 33. minutu i donio Francuzima neočekivanu prednost. Potom je Areola fantastično zaustavio šut Benzeme, a gotovo iz istog napada domaćin je dobio penal. Ovoga puta najbolji igrač svijeta nije promašio. PSŽ u nastavku nije imao respekta prema velikom rivalu, pa je brzo preuzeo kontrolu na sredini terena, a itekako su otupili i napadi „kraljeva”. Ulazak Bejla i Asensija je unio malo živosti u redovima Španaca, koji su djelovali prilično umorno. Ipak, sedam minuta prije kraja Ronaldo je sjajnom reakcijom u petercu donio Realu vođstvo. Nije dugo prošlo, najbolji igrač na terenu, Marselo je zakucalo loptu u mrežu za 3:1 i mirniji revanš na „Parku prinčeva”. Oba pogotka pripremila je Zidanova zlatna rezerva – Asensio.
U sjenci okršaja na „Santjago Bernabeu”, na „Dragau” su snage sinoć odmjerili evropski velikani, Porto i Liverpul, koji je blagi favorit uprkos tome što igra promjenljivo ove sezone, ali je domaćin ekipa sa velikim iskustvom na međunarodnoj sceni. Portugalci su nešto bolje otvorili utakmicu, ali su „redsi” preuzeli kontrolu na sredini terena što im se isplatilo u 25. minutu. Vajnaldum je sjajno asistirao, a mrežu Zmajeva zatresao je Sadio Mane uz veoma lošu reakciju golmana domaćina. Samo četiti minuta kasnije bilo je 2:0, a ovoga puta majstorski je pogodio Mohamed Salah. Englezi su već tada imali otvoren put ka četvrtfinalu, posebno kada je Mane drugi put pogodio u 53.minutu. Ni ove sezone sjajni Brazilac Firmino nije propustio priliku da zatrese mrežu, a Mane da potvrdi fantastičnu partiju. Englezi su nastavili sa dobrim rezultatima u osmini finala.
Revanši su na programu 6.marta.
R.Papić

Akteri
Porto – Liverpul 0:5 (0:2)
Stadion: „Dragao” u Portu. Sudija: Danijele Orsato (Italija). Strelci: Mane 25, 53, 85, Salah 29, Firmino 70. Žuti kartoni: - .
PORTO: Žoze Sa, Teles, Markano, Rejes, R. Pereira, Erera, Serhio Oliveira, Marega, Otavio (od 46. Korona), Brahimi (od 62. Mađed), Soareš (od 74. Pasiensia).
LIVERPUL: Karius, Robertson, Van Dajk, Lovren, Aleksander-Arnold (od 79. Gomez), Vajnaldum, Henderson (od 75. Matip), Milner, Mane, Firmino (od 80. Ings), Salah.
Real Madrid – PSŽ 3:1 (1:1)
Stadion: „Santjago Bernabeu” u Madridu. Sudija: Đanluka Roki (Italija). Strelci: K. Ronaldo 45.iz penala, 83, Marselo 86 - Rabio 33. Žuti kartoni: Isko, Naćo (Real) - Nejmar, Lo Selso, Rabio, Munie (PSŽ).
REAL: Navas, Marselo, S. Ramos, Varane, Naćo, Kasemiro (od 79. Lukas Vaskez), Kros, Modrić, Isko (od 79. Asensio), Benzema (od 68. Bejl), K. Ronaldo.
PSŽ: Areola, Berčiče, Kimpembe, Markinjos, Dani Alves, Rabio, Lo Selso, Verati, Kavani (od 66. Munie), Nejmar, Mbape.